Имам слабост към по екзотичните подправки и комбинации на вкусове, изпитвам особено влечение към индийската кухня. Не са много нещата които съм приготвяла, но са достатъчно, за да разбера, че много ми харесва, въпреки различния вкус далечен от нашия балкански, много екзотичен, наситен и изненадващ.
Почаках го повечко това пиле и нямаше начин да не го споделя с вас, въпреки лошите снимки. Искам приятелски да ви посъветвам да опитате рецептата, защото само тогава ще разберете какво сте изпуснали до момента, аз получих такова прозрение, още след първата хапка J
Необходими продукти:
1-2 пресни, червени люти чушки
морска сол
прясно смлян черен пипер
1 парче джинджифил, около 5 сантиметра
сока от ½ лимон
200 грама нискомаслено кисело мляко
1 чаена лъжичка канела на прах
1 чаена лъжичка кимион
1 чаена лъжичка смлян кориандър
1 чаена лъжичка червен пипер
4 пилешки бутчета, разрязани на половина
2 супени лъжици фъстъчено масло
900 грама броколи
1 супена лъжица Гарам масала
сол, черен пипер и млян кориандър
6 стръка пресен кориандър или магданоз
В оригиналната рецепта чесъна и чушките, трябва да се нарежат и да се смачкат в хаванче с морска сол, а след тава да се добавят останалите продукти. Аз да си призная, сложих всички продукти в блендера с една супена лъжица от киселото мляко и оставих фъстъченото масло за по късно. Смлях всичко на гладка паста, добавих и останалото кисело мляко. Разбърках, за да се смесят добре всички съставки.
Полях пилето с пастата и го разбърках, така че маринатата да попадне навсякъде. Поставих бутчетата в тавата, в която щях да ги пека и ги покрих с алуминиево фолио. Прибрах тавата във хладилника за 12 часа, за да се маринова перфектно.
След като беше готово за готвене, го извадих от хладилника и го оставих да се стопли до стайна температура.
Загрях фурната до 200°C. Разпределих равномерно фъстъченото масло върху месото, покрих го отново с фолиото и го поставих във фурната за 30 минути. След това време, отстраних фолиото, обърнах всяко парче и върнах пилето отново във фурната за още 30 минути на 220°C, докато коричката стане златисто кафява и вътрешността беше идеално изпечена.
4 Коментари
Aurelia Nasirova
18.10.2015 в 17:55Танче, чудесно предложение. Надали тука ще намеря Гарам масала. А как бих хапнала такова ястие…мммм…и гарнитурката си я бива.
Поздрави!
Kitchen and Hobby
19.10.2015 в 9:32Екзотично и интересно! Определено трябва да се опита! Благодаря за чудесното предложение, Танче!
Люси
19.10.2015 в 10:49Танче, и аз съм любител на поправките и източните вкусове, така че знам какъв невероятен вкус има това пилешко! Ще опитам твоята рецепта, пък по-натам ще се радвам да опиташ и моята! Усмихната седмица пред теб ти желая!
Таня Донева
20.10.2015 в 21:45Можеш и сама да си приготвиш Гарам Масала, стига да има всички подпровки, които се съдържат в нея. Отворена си за всички тези екзотични аромати и вкусове, точно като мен и това ми харесва 🙂
Благодаря ти, Алечка!